Mint

4
Maj

LMDE - instalacja WINE

Na chwilę obecną w repozytorium LMDE nie znajdziemy pakietu WINE, który jest nieoceniony przy potrzebie uruchomienia aplikacji przeznaczonych dla Windowsa.

W celu zainstalowania WINE możemy dodać dodatkowe repozytorium frickelplatz.de albo pobrać gotowe paczki .deb z najnowszą wersją WINE (obecnie 1.5). Osobiście skorzystałem z drugiej metody i tą właśnie opiszę.

Pierwszym krokiem jest pobranie następujących pakietów z tej strony:

3
Maj

Gnome Commander - naprawienie błędu z edycją domyślnego programu dla plików

Używając Gnome Commandera natknąłem się na problem ze zmianą domyślnych aplikacji dla różnych typów plików. Jako, że Linux Mint Debian Edition 201204 XFCE ma osobną bazę domyślnych aplikacji, której używa Thunar to zmiana w systemie nie ma wpływu na Gnome Commandera.

29
kwi

LMDE - instalacja niewowlnych sterówników NVIDIA

LMDE w wypadku komputerów z kartami od zielonych instaluje sterowniki nouveau, która jak wiadomo (lub nie) są mniej wydajne od tych dostarczonych od producenta. Żeby zmienić sterowniki należy zainstalować następujące pakiety:

nvidia-glx, nvidia-kernel-dkms, nvidia-settings, nvidia-xconfig

Dwa ostatnie pakiety nie są konieczne, ale mocno ułatwiają życie.

29
kwi

Linux Mint Debian Edition 201204 - problem z dźwiękiem

Kilka dni temu ujrzało światło dzienne nowe wydanie LMDE (Mint oparty na Debianie, a nie jak pozostałe wersje na Ubuntu). W związku z tym postanowiłem zmienić system z NetRunnera z KDE na LMDE z XFCE. System jest dużo bardziej responsywny, ale o tym może innym razem. Przede wszystkim zaraz po zainstalowaniu jak zwykle miałem problem z dźwiękiem (mam 2 karty dźwiękowe). Mimo standardowej procedury przestawienia priorytetów kart w alsa-base.conf nadal nie miałem dźwięku.

Subskrybuj RSS - Mint