mr3220

6
Maj

Uruchomienie serwera FTP w Gargoyle (OpenWRT)

Jedną z możliwości dostępu do plików na naszym routerze jest uruchomienie usługi serwera FTP. Pierwszym krokiem jest instalacja oprogramowania VSFTPD (tutaj zaznaczam, że należy uważać jaką wersję VSFTPD instalujemy , gdyż w wypadku oprogramowania pobranego od obsego możemy zainstalować wersję z gargoyle w nazwie, która różni się w konfiguracji).

4
Maj

Instalacja Samby w Gargoyle (OpenWRT)

Ostatnio pisałem jak uruchomić extroot na TP-Linku TL-MR3220 działającym pod kontrolą Gargoyle (OpenWRT) kompilacji obsego. Teraz przyszła pora na wykorzystanie dostępnego miejsca poprzez instalację i konfigurację pakietu SAMBA3.

Instalacji dokonamy poprzez wykonanie poniższych komend:

2
Maj

Extroot w Gargoyle (OpenWRT) na przykładzie TL-MR3220

W poprzednim wpisie pisałem jak zmienić oprogramowanie w TP-Linku TL-MR3220 na Gargoyle (OpenWRT). Zmiana oprogramowania oraz pokazana w tym wpisie aktywacja extroota na zewnętrznym nośniku podpiętym pod port USB otworzy pole do dalszych modyfikacji. Należy zaznaczyć, że bez uruchomienia extroota praktycznie nie mamy możliwości instalacji dodatkowego oprogramowania, gdyż urządzenie posiada tylko 4MB pamięci flash, której wolnej zostaje bardzo niewiele.

23
kwi

Instalacja Gargoyle (OpenWRT) w TP-Linku TL-MR3220

Od dłuższego czasu jestem posiadaczem TP-Linka TL-MR3220, który jest tanią bazą do uruchomienia wielu usług sieciowych. Omawiany router cechuje się następującą specyfikacją:

CPU RAM Flash Switch WiFi USB
Atheros AR7241@400MHz 32MB 4MB 4 x 100Mbps N-Lite (150 Mbps) Tak, 2.0

Tak więc, za kwotę ok 110 zł dostajemy przyzwoity router z możliwością pracy pod kontrolą OpenWRT.

Subskrybuj RSS - mr3220